HETI HÍRLEVÉL A VERESEGYHÁZI KATOLIKUS EGYHÁZKÖZSÉG ÉLETÉRŐL

 TEREMTŐ LÉLEK

HETI HÍRLEVÉL A VERESEGYHÁZI KATOLIKUS EGYHÁZKÖZSÉG ÉLETÉRŐL

  1. június 25–július 1.

„Meghallották szomszédai és rokonai, hogy az Úr

nagy irgalmasságot cselekedett vele,

és együtt örvendeztek vele.” (Lk 1, 28)

Túrmezei Erzsébet

Valamit kérnek tőled. Megtenni nem kötelesség. Mást mond a jog, mást súg az ész. Valami mégis azt kívánja: Nézd, tedd meg, ha teheted! Mindig arra a harmadikra hallgass, mert az a szeretet. Messzire mentél. Fáradt vagy. Léptél százat. Valakiért még egyet kellene. De tested, véred lázad. Majd máskor! –nyugtat meg az ész. És a jog józanságra int. De egy szelíd hang azt súgja megint: Tedd meg, ha teheted! Mindig arra a harmadikra hallgass, mert az a szeretet.

Valakin segíthetnél. Joga nincs hozzá. Nem érdemli meg. Tán összetörte a szíved. Az ész is azt súgja: Minek? De Krisztus nyomorog benne. És a szelíd hang halkan újra kérlel: Tedd meg, ha teheted! Mindig arra a harmadikra hallgass, mert az a szeretet!

Ó, ha a harmadikegyszer első lehetne, és diktálhatna, vonhatna, vihetne! Lehet, elégnél hamar. Valóban esztelenség volna. De a szíved békességről dalolna, s míg elveszítenéd, bizony megtalálnád az életet! Bízd rá magad arra a harmadikra! Mert az a szeretet.

Nyáron, július 1-től a vasárnap esti szentmisék 19 órakor kezdődnek.

 

A hét eseményei: m.sz.: miseszándék

 

Hétfő 10h szentmise (ev.:Mt 7,1-5)

(jún.25.)

Kedd 18h szentmise (ev.:Mt 7,6.12-14)

(jún.26.)

Csütörtök 18.30 szentmise (ev.: Mt 7,21-29)

(jún.28.)19-20h szentségimádás

Péntek 18.30 szentmise (ev.: Mt 16,13-19)

(jún.29.) (m.sz. az ebben a hónapban temetett elhunytakért)

Szombat 8h szentmise (ev.: Mt 8,5-17)(m.sz.a Szeretetláng imacsoport

(jún.30.) szándékára, tagjaiért és hozzátartozóikért)

16h esküvő (Lányi Zsombor –Hajnal Zsófia)

21-22hszentségimádás

Vasárnap 8h szentmise (ev.:Mk 5,21-43)

(júl.1.) (m.sz.elhunyt Dian Pál halálának 8.évfordulóján)

9.30 szentmise (benne keresztelő: Nagy Zsolt)

10.30 keresztelő (Berbás Benett)

19h szentmise

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A Hírlevelet kiadja a veresegyházi Római Katolikus Egyházközség

Cím: 2112 Veresegyház, Szentlélek tér 1-3.

Az egyházközség bankszámlaszáma: 66000011-11058117

Plébános: Molnár Zsolt Plébániai irodavezető: Wirth Beáta Telefon: 20/910-4509Elérhető személyesen munkanapokon 8-12 óra között

E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. a plébánián, vagy a 30/261-5521-es telefonszámon.

Irodaügyelete: kedden és csütörtökön. Templomlátogatással és a templomi programokkal17-18 óra között a plébániai irodában. kapcsolatban érdeklődni lehet Bulik Erika gondnoknál a 30/613-1875-ös telefonszámon.

A Hírlevél szerkesztője: Wirth Beáta, munkatársa: Bulik Erika

 

Katekéta és lelkipásztori munkatársképzés 

2017 őszén - több év szünet után - újra indult a katekéta és lelkipásztori munkatársképzés Vácott, az Apor Vilmos Katolikus Főiskolán.

2018 őszén újra indítunk első évet.

A képzés hároméves, félévenként 13-14 szombaton folynak a tanítási órák, amelyeknek kb. kétharmada teológiai jellegű, egyharmada pedig pedagógiai. A teológiai elméleti és gyakorlati órákat kellő jártassággal bíró paptestvérek tartják, a pedagógiai órákat pedig a tanítóképzősökkel és más pedagógiai szakirányt választó hallgatókkal együtt látogatják a mi növendékeink. A pedagógiai tárgyak órarendbe való beépítése éppen azt szolgálja, hogy korunk „nehezen kezelhető” fiataljait is jobban meg tudjuk szólítani.

Részletek elérhetők a www.avkf.hu honlapon, vagy a főiskola tanulmányi osztályán is lehet jelentkezni.

A főiskola központi telefonja: 06-27-511-150

 

 

Hirdetések

Veresegyház, 2018.06.24.

Keresztelő Szent János születésének ünnepe

 

 

  1. Jövő héten kedden az esti szentmise 18 órakor kezdődik.
  2. Értesítjük a kedves szülőket, hogy plébániánk idén nyárra tervezett csobánkai táboraira a " Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. " email címen lehet jelentkezni. Az 1-8. osztályosoknak szánt első rész augusztus 5-től 9-ig tart. Újdonság, hogy vasárnap délután a helyszínre várjuk a gyerekeket, szülőket, ahol egy tábornyitó szentmisével fogunk kezdeni. A 9-12. osztályosoknak szánt második rész augusztus 9-től 12-ig kerül megrendezésre, érkezés egyénileg a 0. napon, csütörtökön estig. További információk: Jácinta nővérnél, Helembai Zsoltnál vagy Császár Ottónál. (Jácinta nővér: 30/458-5659, Helembai Zsolt: 30/232-0094, Császár Ottó: 30/921-0654)
  3. Médiatábort szervezünk július 23-27 között a plébánián a 11-17 éves korosztály számára. A foglalkozások 10-17 óra között zajlanak. Bővebb információ a kihelyezett plakáton található.
  4. Június 30-án szombaton délután 15 órától Karitász nyugdíjas találkozót tartunk a plébánia mellett a Tájház udvarán. Szeretettel várunk minden nyugdíjas korút egy közös, örömteli együttlétre. Szórólapunk átvehető a szentmise után a kijáratnál. Szükség esetén a szállítást is megoldjuk.  A találkozóra elfogadunk házi készítésű süteményt, melyet kérjük közvetlen a találkozó kezdete előtt a helyszínen átadni a szervezőknek. Adományaikat előre is köszönjük.
  5. Idén is megszervezzük a Karitász gyermektábort július 2-6. között. Szeretettel várjuk segítők jelentkezését. Jelentkezni Mondics Krisztinánál lehet.
  6. A váci Apor Vilmos Főiskola idén ősszel újra indít katekéta- és lelkipásztori munkatárs képzést. Bővebb információ a képzésről és a jelentkezésről a hirdetőtáblán olvasható.
  7. Nyáron, július 1-től a vasárnap esti szentmisék 19 órakor kezdődnek, és ezek a misék is orgonás misék lesznek.
  8. Jövő vasárnap lesz a „Péter-fillér” gyűjtés. Az így összegyűlt perselypénzt a Szentszék céljaira fordítják.
  9.  

Következő TV-műsorok

Események nem találhatóak

Sportesemények

Események nem találhatóak
Állás

Csomagoló munkakörbe versenyképes jövedelemmel keresnek munkatársakat Fótra!

Hirdetések

Professzionális zenekarok hangosításától a házi diszkóig mindenben profik vagyunk!

Állás

Dohányboltba, dunakeszi munkahelyre munkatársat keresünk 8 órás munkaidőre!

Dunakeszi, Veresegyház, Fót Göd városok hírei és hirdetései!

Dunakeszi Járás hírportálja!

Pest megye 5. számú egyéni választókörzet városainak tudósítója!

Keszi Channel: hírek, hirdetések Kábeltelevízión és interneten!

2120. Dunakeszi Fő út 70.
Postacím: 2122. Dunakeszi Pf. 7.


Fax: +36 (27) 392 193
Tel.: +36 (20) 222 9990

© 2018 Keszi Channel

Search